Skip to main content
menu

EmiTel

to wiodący operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce

Zarząd i rada nadzorcza

Zarząd:

Andrzej Kozłowski – Prezes Zarządu
Maciej Staszak - Vice Prezes Zarządu
Aleksander Skołożyński - Członek Zarządu
Jerzy Godek - Członek Zarządu


Rada Nadzorcza:

James M. Metcalfe
Przemysław T. Kurczewski
Said Nashashibi
Andrew G.P. Bishop

 

 

Zarząd

Andrzej J. Kozłowski

Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny

Pan Andrzej J. Kozłowski pełni funkcję Prezesa Zarządu EmiTel S.A. od 1 stycznia 2018 r. Posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe w Polsce oraz zagranicą. Przed objęciem obecnego stanowiska, w latach 2009-2017 zajmował stanowisko Dyrektora Wykonawczego ds. Strategii i Zarządzania Projektami w PKN ORLEN S.A. Pełnił również funkcję Członka Zarządu Unipetrol a.s. w Czechach odpowiedzialnego za Strategię i M&A, Przewodniczącego Rady Nadzorczej ORLEN Upstream Sp z o.o. w Polsce oraz Członka Rady Dyrektorów ORLEN Upstream Canada Ltd. w Kanadzie. Wcześniej, przez ponad 10 lat związany był z sektorem telekomunikacyjnym i nowych technologii. Pracował jako Dyrektor Biura Strategii i Współpracy z Regulatorem w TP EmiTel, Dyrektor Projektów w Prokom S.A., Kierownik Projektów w Telekomunikacji Polskiej, a także konsultant w amerykańskiej firmie doradczej AMS Management Systems gdzie realizował projekty w Portugalii, Niemczech oraz USA. Pan Kozłowski jest absolwentem WSB – National-Louis University w Nowym Sączu na kierunku Zarządzanie i Marketing. Posiada także dyplom MBA Maastricht School of Management w zakresie strategii korporacyjnej i polityki przemysłowej.

 

Maciej Staszak
Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Strategii

Pan Maciej Staszak dołączył do EmiTel w lipcu 2015 r. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży telewizyjnej i telekomunikacyjnej. Pracował na stanowiskach menedżerskich w firmach: Cyfrowy Polsat S.A., Polkomtel sp. z o.o. ATM S.A., Eutelsat Polska sp. z o.o, TP EmiTel sp. z o.o. oraz Vector sp. z o.o. Od 2002 r. współpracuje z krajowymi i międzynarodowymi instytucjami w zakresie wdrażania w Polsce naziemnej telewizji cyfrowej. Przez lata skutecznie przeprowadził wiele projektów branżowych. Posiada bogate doświadczenie z zakresu sprzedaży, wdrażania na rynek nowych produktów, rozwoju, tworzenia strategii, czy zarządzenia dużymi zespołami. Studiował na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej.

 

Aleksander Skołożyński
Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy

Pan Aleksander Skołożyński rozpoczął pracę w EmiTel w 2012 roku, jako Dyrektor Biura Kontrolingu. Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie finansów, kontrolingu, treasury, M&A a także oceny projektów inwestycyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem sektora TMT. Przed dołączeniem do EmiTel, pracował w spółkach z sektora bankowości inwestycyjnej – Lasanoz Finance i Concordia Espirito Santo Investment, realizując projekty fuzji i przejęć, a także pozyskiwania kapitału dla podmiotów polskich i międzynarodowych. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Uzyskał również tytuł Master in International Management w CEMS, zrzeszającej takie uczelnie, jak London School of Economics and Political Science (LSE) czy HEC Paris.

 

Jerzy Godek
Członek Zarządu, Dyrektor Pionu Techniki

Pan Jerzy Godek jest związany z firmą od 2012 r., początkowo jako Dyrektor Planowania Sieci i Rozwoju Usług a następnie Dyrektor Techniczny odpowiedzialny za obszar rozwoju i utrzymania technologii. Ma ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych , w obszarach zarządzania inwestycjami infrastrukturalnymi, informatycznych systemów wspomagających oraz utrzymania sieci telekomunikacyjnej, które zdobywał w firmach EmiTel, Netia oraz Telekomunikacja Polska. W tym czasie był odpowiedzialny za realizację wielu projektów infrastrukturalnych takich jak budowa ogólnopolskiej sieci Naziemnej Telewizji Cyfrowej i sieci Radia Cyfrowego DAB+ oraz budowa i modernizacja szerokopasmowej sieci szkieletowej i dostępowej dla firmy Netia. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, studiował na Wydziale Elektroniki na kierunku Telekomunikacja i Zarządzanie. Studiował również na kierunku Zarządzania Finansami w Szkole Głównej Handlowej oraz w Akademii im. L. Koźmińskiego.

 

 

Rada Nadzorcza

James M. Metcalfe
Członek Rady Nadzorczej

Pan James M. Metcalfe jest Partnerem i Dyrektorem ds. Pozyskiwania Inwestycji w Alinda Capital Partners LLC. Pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego i Globalnego Szefa Bankowości Energetycznej, Energetyki i Usług Komunalnych w UBS Investment Bank od lipca 2007 r. do 2011 r. Pan Metcalfe przeszedł do UBS od Lehman Brothers Inc., gdzie pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Global Power Mergers & Acquisitions Group oraz Kierownika ds. Power and Utilities, fuzji i przejęć w JP Morgan. Pracował w Lehman Brothers Holdings Inc. Był dyrektorem Howard Midstream GP LLC w Howard Midstream Partners LP. Od 8 września 2017 r. Zasiada w Radzie Dyrektorów SourceGas LLC. Pan Metcalfe ma ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie infrastruktury. Pan Metcalfe posiada tytuł magistra zarządzania w Szkole J. L. Kellogga na Northwestern University oraz B.S. w Washington & Lee University.

 

Przemysław T. Kurczewski
Członek Rady Nadzorczej

Pan Przemysław Kurczewski przed objęciem funkcji Członka Rady Nadzorczej Spółki, przez blisko 10 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu EmiTel. W tym czasie z powodzeniem przeprowadził Spółkę przez procesy jej wyjścia z grupy TP S.A. oraz kolejnej transakcji sprzedaży spółki do Alinda Capital Partners. W ramach realizacji strategii budowy wartości Spółki, przeprowadził z powodzeniem proces cyfryzacji naziemnej telewizji, wprowadzenia telewizji HD oraz uruchomienia emisji radia cyfrowego w Polsce. Pod jego kierownictwem EmiTel utrwalił swoją pozycję wiodącego niezależnego właściciela infrastruktury wieżowej dla telefonii komórkowej w Polsce. Wcześniej pracował w Grupie Kapitałowej Telekomunikacja Polska S.A., gdzie był odpowiedzialny m.in. za stworzenie i wdrożenie strategii hurtowej. Jest absolwentem Wydziału Ekonomii i Prawa University of Maryland w USA oraz MBA na Politechnice Warszawskiej.

 

Said Nashashib
Członek Rady Nadzorczej

Pan Said Nashashibi jest menadżerem wchodzącym w skład zespołu inwestycyjnego Alinda, na stanowisku Chief Risk Officer. Ma 12-letnie doświadczenie w zakresie infrastruktury uczestnicząc w tym czasie w wielu transakcjach związanych z infrastrukturą. Przed dołączeniem do Alindy pracował w Industrial Group w dziale bankowości inwestycyjnej CIBC World Markets w Nowym Jorku, gdzie zajmował się fuzjami i przejęciami, restrukturyzacjami oraz ofertami finansowania dłużnego i kapitałowego. Ukończył studia licencjackie z magna cum laude w Middlebury College, gdzie specjalizował się w zakresie ekonomii oraz ukończył fakultety z matematyki i języka włoskiego.

 

Andrew Bishop
Członek Rady Nadzorczej

Pan Andrew Bishop zarządza londyńskim biurem Alinda Capital Partners LLC i odpowiada za rozwiązania inwestycyjne i administrację Spółki. Jest członkiem Komitetów Inwestycyjnych oraz członkiem Komitetu Wykonawczego Alinda Capital Partners. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe, zaś od 18 lat specjalizuje się w zakresie projektów infrastrukturalnych. Przed dołączeniem do Alinda Capital Partners był dyrektorem zarządzającym w bankowości inwestycyjnej, pracując w departamencie Power, Utilities and Infrastructure w Goldman Sachs w Londynie, gdzie odpowiadał między innymi za fuzje i przejęcia przedsiębiorstw na całym świecie. Wcześniej był wiceprezesem ds. Bankowości inwestycyjnej w londyńskim biurze Morgan Stanley odpowiedzialnym za operacje w Europie i na Bliskim Wschodzie. W podobnej roli pracował również w Deutsche Bank oraz w PricewaterhouseCoopers w Londynie.