Aktualności Nowy kanał CTV9 już od 18 marca w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej

14.03.2024

Emitel podpisał umowę z Red Carpet TV sp. z o.o., spółką zależną Red Carpet Media Group S.A. która zakłada zapewnienie dostępu do multipleksu MUX-8 celem emisji kanału CTV9. Umowa została zawarta na 10 lat.

Start regularnej emisji programu CTV9 planowany jest na 18 marca 2024 roku. Start zostanie poprzedzony krótką emisją testową, która rozpocznie się 15 marca br.

Red Carpet TV sp. z o.o. otrzymała koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na emisję programu CTV9 na MUX-8. Program ten, oferujący zróżnicowane treści filmowo-dokumentalne.

Kanał CTV9 będzie nadawany przez całą dobę, z głównym naciskiem na filmy fabularne, seriale oraz treści dokumentalne. Ponadto, w ramówce kanału znajdą się także audycje edukacyjne, adresowane głównie do widzów od 30 do 80 roku życia.

„Kroniki popkultury”, pasmo poświęcone filmom, muzyce i książkom, oraz „Świat w dokumencie” to tylko niektóre z atrakcyjnych propozycji, jakie przygotowuje Red Carpet TV dla swoich widzów. Dodatkowo, CTV9 będzie emitować popularne seriale, w tym m.in. muzyczną telenowelę „Queen Of Flow” oraz inne premierowe pochodzące z ofert globalnych Platform streamingowych.

W skład MUX-8 wchodzą obecnie kanały: Nowa TV, Zoom TV, WP oraz Metro TV. Kanał CTV9 zajmie 50. pozycję na liście kanałów telewizji naziemnej. MUX-8 zapewnia pokrycie techniczne około 98 procent powierzchni Polski. Naziemna telewizja cyfrowa zapewnia wysoką jakość obrazu i dźwięku oraz umożliwia skorzystanie z szeregu dodatkowych funkcji  po podłączeniu odbiornika do internetu.

Kanały MUX-8 emitowane są w paśmie VHF, w standardzie DVB-T, MPEG-4. Na początku 2024 roku Emitel złożył do Prezesa UKE wniosek w sprawie zmiany decyzji rezerwacyjnej dla MUX-8, którego spółka ta jest operatorem. Wniosek ten dotyczy możliwości nadawania DVB-T2. Obecnie Spółka oczekuje na rozpatrzenie wniosku.

Telewizja naziemna jest jednym z najbardziej popularnych platform odbioru telewizji w Polsce. Jest dla nas wielką satysfakcją, że Red Carpet TV sp. z o.o. zdecydował rozszerzyć zakres emisji swoich treści, podejmując współpracę z Emitel w zakresie emisji programy na Multipleksie 8. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyniesie nadawcy korzyści oraz wzbogaci ofertę telewizyjną dla polskich widzów – powiedział Maciej Staszak, Wiceprezes Zarządu Emitel, Dyrektor ds. sprzedaży.

Cieszymy się na współpracę z EMITEL w zakresie dystrybucji naziemnej programu CTV9, również z powodu dodatkowych możliwości jakie platforma Emitel zapewni. Wymienić tu można  na przykład:  rozbudowaną ofertę HbbTV, a także możliwości oferowania reklam adresowalnych opartych o geotargetowanie , z których będziemy w szerokim zakresie korzystać  – powiedział  Leszek Kułak przewodniczący Rady Nadzorczej Red Carpet Media Group S.A. i jednocześnie Prezes Zarządu Red Carpet TV Sp. Zo.o.