Skip to main content
menu

Telewizja

Dostarczamy sygnał od nadawców telewizyjnych do końcowych użytkowników. Rozwijamy platformę naziemnej telewizji cyfrowej.

Infolinia na temat odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T tel: 12-627-3280

Anteny dla MUX-8

Odbiór MUX-8 wymaga instalacji antenowej obsługującej zakres VHF (kanały 5-12, częstotliwości 174-230MHz). Jeśli obecna instalacja nie umożliwia odbioru z tego zakresu należy dostosować ją przez wymianę lub dodanie nowych komponentów.

Sprawdzenia wymagają wszystkie elementy systemu antenowego:

⇒ antena – Wiele anten dostosowanych jest jedynie do pasma UHF (kanały 21 – 60 lub 69). Taka antena nie umożliwi stabilnego odbioru MUX-8. Konieczna będzie jej wymiana lub dodanie drugiej anteny na pasmo VHF;

⇒ symetryzator – jeśli antena wymaga symetryzatora, powinien on również obsługiwać zakres kanałów nie mniejszy niż zakres pracy anteny;

⇒ wzmacniacz – w miarę możliwości należy unikać wzmacniaczy antenowych, jeśli jednak jest on niezbędny powinien być dostosowany do pasma roboczego anteny;

⇒ zwrotnice antenowe – zwrotnice antenowe z reguły posiadają filtry i oddzielne wejście dla anten VHF i oddzielne dla UHF. Podłączenie anteny do niewłaściwego gniazda zwrotnicy może uniemożliwić odbiór.

Jeśli którykolwiek z elementów systemu antenowego nie spełnia wymagań, albo jest stary i pordzewiały trzeba rozważyć jego wymianę.

EmiTel współpracuje z niektórymi producentami, importerami lub sprzedawcami elementów systemów antenowych, by ułatwić widzom dostęp do niezbędnych produktów o wymaganej jakości. Nie jesteśmy jednak w stanie zapewnić i nie zapewniamy, że dany produkt spełni oczekiwania wszystkich odbiorców, jak też że dany produkt opisany na stronach internetowych EmiTel rzeczywiście odpowiada charakterystyce technicznej lub funkcjonalnej podanej przez producenta, importera lub sprzedawcę. Elementy instalacji antenowych powinny być dobierane do potrzeb i wymagań konkretnej lokalizacji. Nie ma anten uniwersalnych. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikami i konsultacji ze specjalistami w punktach sprzedaży anten oraz Internecie (np. na naszym forum internetowym pod adresem forum.emitel.pl) lub skorzystania z usług specjalistycznej firmy, która dobierze i zainstaluje odpowiednią antenę.

Opisy lub porady zawarte na stronach internetowych EmiTel należy traktować jedynie jako informacje, które nie stanowią rekomendacji lub innego zobowiązania EmiTel wobec osób trzecich.

 

Anteny VHF

 

Televes V BIII (C5-12) 10EL. Z9dBi

          

 

Dipol-1/5-12 A0110

  

 

Dipol-4/5-12 A0140

       

 

 

Telmor T-urbo-T

 

 

  

 

VHF CA-RTV 4

 

 

  

 

Dipol-7/5-12 A0710

 

 

  

 

 

Anteny VHF + UHF

 

Televes VZENIT MIX BIII/UHF

     
 

Televes DAT HD BOSS MIX 790

  

 

Telmor EK-345

 

      

  

 

Dipol H/V 28/5-12/21-60

 


      

  

 

Telmor T-urbo-T combo

 


      

  

 

 

Przykładowe akcesoria -  Zwrotnice antenowe

 

ZA-104Ms FM/6-12/21-69/75

       

 

DC015L VHFI/II+FM-VHFIII-UHF Terra

  
 • Tłumienie:
  • VHF I + FM (47-108 MHz)   < 1dB
  • VHF III (174-230 MHz)    < 1dB
  • UHF (470-790 MHz)    < 2dB
  
 

ZWR-210DC

  
 • Zakres częstotliwości pracy:
  • FM+VHF:  5 - 230MHz
  • UHF:  470-790MHz
  

 

ZA-106Ms VHF/UHF

       

 

 

Zwrotnice antenowe ze wzmacniaczem

 

WSS-2138

       

 WK-410

   


MA080L FM-VHFIII-UHF

   

 

DVB-T MA082L FM+VHFIII-UHF

   

 

 

Producenci i importerzy anten

           www.televes.com/pl

           www.telmor.pl

           www.dipol.com.pl

 

Sklepy prowadzące sprzedaż anten i akcesoriów

           Dipol

           Telmor - dystrybutorzy

           Telmor - markety i hurtownie

 

Sklepy internetowe prowadzące sprzedaż anten i akcesoriów

           www.dipol.com.pl

           www.hollex.pl

           www.dvbsklep.pl

 

 

 

Opisy lub porady zawarte na stronach internetowych EmiTel należy traktować jedynie jako informacje, które nie stanowią rekomendacji lub innego zobowiązania EmiTel wobec osób trzecich.