Inteligentne latarnie

Zastosowanie systemów inteligentnych latarni pozwala ograniczyć koszt utrzymania oświetlenia miejskiego i przyspiesza usuwanie awarii.

WYZWANIE

W dużym mieście może być nawet kilkadziesiąt tysięcy latarni ulicznych. Ich poprawne działanie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców.

Bardziej zaawansowane czujniki umożliwiają sterowanie lampą przez jej włączanie, wyłączanie, a nawet regulację jasności świecenia.

ROZWIĄZANIE

Nowoczesne czujniki montowane na oprawach świetlnych pozwalają na bieżąco monitorować działanie latarni i umożliwiają wykrywanie wszelkich nieprawidłowości, wskazując konserwatorom, która latarnia wymaga naprawy.

Bardziej zaawansowane czujniki umożliwiają sterowanie lampą przez jej włączanie, wyłączanie, a nawet regulację jasności świecenia.

Czujniki

Czujniki montowane są na oprawach oświetleniowych a ich kształt i sposób mocowania jest dostosowany do typu oprawy oświetleniowej. W zależności od potrzeb mogą realizować kilka funkcji:

  • Monitorowanie strumienia świetlnego
  • Włączanie i wyłączanie lampy
  • Sterowanie jasnością

Czujniki wyposażone są w moduł łączności bezprzewodowej, pozwalający na komunikację czujnika z serwerami zarządzającymi pracą latarni.

Stacje bazowe

Transmisja danych z czujników odbywa się za pośrednictwem sieci radiowej i jest obsługiwana przez stacje bazowe operatora telekomunikacyjnego.

Systemy analizy danych

Dane z czujników przesyłane są poprzez sieć i stacje bazowe do systemów informatycznych, które dokonują analizy i w przypadku wykrycia anomalii informują użytkowników o zdarzeniu.

Informacja w pigułce

OFERTA EMITEL

Emitel buduje sieć transmisyjną na potrzeby Internetu rzeczy, zoptymalizowaną do komunikacji z m.in. czujnikami umożliwiającymi zarządzanie oświetleniem. Oferuje też przygotowanie odpowiednich urządzeń dostosowanych do konkretnego modelu latarni, a także opracowanie aplikacji niezbędnych do analizy i wizualizacji wyników.

Projekty realizowane przez Emitel są otwarte dla wszystkich podmiotów zainteresowanych współpracą. Zapraszamy!

Chcesz współpracować z nami i zgłosić swój projekt? Masz dodatkowe pytania lub wątpliwości? Kliknij poniżej, uzupełnij formularz a my się z Tobą skontaktujemy.