Aktualność pojedynczaSingle news

EmiTel

to wiodący operator naziemnej

infrastruktury radiowo-telewizyjnej

w Polsce

Zmiany w składzie Rady Nadzorczej EmiTel S.A.

16.02.2018 17:50

Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Spółki dokonało zmian w składzie Rady Nadzorczej EmiTel. Ze składu Rady Nadzorczej ustąpili panowie Alexander Black oraz Mark Prybutok. Jednocześnie do Rady Nadzorczej Spółki powołani zostali panowie Andrew G.P. Bishop oraz James M. Metcalfe. Obecnie w skład Rady Nadzorczej Spółki wchodzą panowie Ronan Tunney, Przemysław Kurczewski, James M. Metcalfe oraz Andrew G.P. Bishop.

 

Pan Andrew Bishop zarządza londyńskim biurem Alinda Capital Partners LLC i odpowiada za rozwiązania inwestycyjne i administrację Spółki. Jest członkiem Komitetów Inwestycyjnych oraz członkiem Komitetu Wykonawczego Alinda Capital Partners. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe, zaś od 18 lat specjalizuje się w zakresie projektów infrastrukturalnych. Przed dołączeniem do Alinda Capital Partners był dyrektorem zarządzającym w bankowości inwestycyjnej, pracując w departamencie Power, Utilities and Infrastructure w Goldman Sachs w Londynie, gdzie odpowiadał między innymi za fuzje i przejęcia przedsiębiorstw na całym świecie. Wcześniej był wiceprezesem ds. Bankowości inwestycyjnej w londyńskim biurze Morgan Stanley odpowiedzialnym za operacje w Europie i na Bliskim Wschodzie. W podobnej roli pracował również w Deutsche Bank oraz w PricewaterhouseCoopers w Londynie.

 

Pan James M. Metcalfe jest Partnerem i Dyrektorem ds. Pozyskiwania Inwestycji w Alinda Capital Partners LLC. Pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego i Globalnego Szefa Bankowości Energetycznej, Energetyki i Usług Komunalnych w UBS Investment Bank od lipca 2007 r. do 2011 r. Pan Metcalfe przeszedł do UBS od Lehman Brothers Inc., gdzie pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Global Power Mergers & Acquisitions Group oraz Kierownika ds. Power and Utilities, fuzji i przejęć w JP Morgan. Pracował w Lehman Brothers Holdings Inc. Był dyrektorem Howard Midstream GP LLC w Howard Midstream Partners LP. Od 8 września 2017 r. Zasiada w Radzie Dyrektorów SourceGas LLC. Pan Metcalfe ma ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie infrastruktury. Pan Metcalfe posiada tytuł magistra zarządzania w Szkole J. L. Kellogga na Northwestern University oraz B.S. w Washington & Lee University.

 

Zmiany w składzie Rady Nadzorczej odzwierciedlają zaangażowanie amerykańskiego funduszu Alinda Capital Partners, jako głównego udziałowca EmiTel S.A., w rozwój Spółki, w tym w dalszą ekspansję na rynku infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce.

 

O EmiTel

EmiTel S.A., to wiodący operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce, świadczy usługi w czterech segmentach rynku: telewizja, radio, telekomunikacja i infrastruktura. EmiTel jest liderem w zakresie prac związanych z cyfryzacją emisji radiowo-telewizyjnych oraz rozwojem usług bazujących na nowoczesnych systemach łączności bezprzewodowej. Oferta spółki obejmuje także wynajem infrastruktury wysokościowej, projektowanie, instalację i doradztwo techniczne w systemach radiodyfuzyjnych i radiotelekomunikacyjnych, a także wynajem infrastruktury na potrzeby nadawców i operatorów.

 

O Alinda

Capital Partners LLC Alinda Capital Partners jest jednym z największych na świecie funduszy inwestujących w przedsięwzięcia związane z infrastrukturą. Wartość zaangażowanych w obecne projekty środków to ponad 8 mld dolarów. Spółki portfelowe Alinda działają obecnie w 33 stanach w USA, a także w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii i Polsce. Świadczą one usługi dla ponad 100 mln klientów rocznie w ponad 550 miastach na całym świecie oraz zatrudniają ponad 80.000 osób. Inwestorami Alinda są głównie fundusze emerytalne firm z sektora publicznego i prywatnego. Instytucje tego typu poszukują stabilnych inwestycji w perspektywie długoterminowej, co odpowiada ich zobowiązaniom emerytalnym. Inwestorzy ci należą do największych inwestorów instytucjonalnych na świecie. Alinda i jej spółki zależne mają dwa biura zlokalizowane z Stanach Zjednoczonych: w Greenwich (Connecticut) i w Houston (Teksas) oraz w Europie – z siedzibą w Londynie.

 

Dysponujemy bazą kilkuset obiektów nadawczych i komunikacyjnych (w tym obiekty o wysokości ponad 300 metrów), obejmującą swym zasięgiem kluczowe lokalizacje w Polsce.

 

Informacje o planowanych przerwach na obiektach nadawczych.